Günlük Burç
28 Ocak 2021


-Başak Burcu-
Kendini çok hareketli hissedebilirsin ama isteklerini elde etmek için acele etmemelisin. Aceleci olman hata yapmana neden olabilir.Bu ay yönetici gezegeniniz olan Merkür’ün hem burç değiştirmesi hem gerileme hareketinde bulunacak olması düşünülecek olursa sizler için önemli karar ve girişimlerle dolu bir ay olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.


Merve Boluğur
Beyonce
Çağatay Ulusoy
Cameron Diaz
Cüneyt Arkın
Gülben Ergen
Hande Ataizi
Keanu Reeves
Müjdat Gezen
Fatih Terim


Başak burcu kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaycı ve hassastır. Titizdir ve en ufak ayrıntılara dikkat eden yapısıyla dikkat çeker. Evcimen yapısıyla evine çocuklarına çok düşkündür. Evine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır. Başak burcu kadını hoş mizacıyla dostları tarafından sevilir ve çok sayıda arkadaşı vardır. Mizah anlayışı oldukça gelişmiştir. Başak burcu kadını çalışkan ve azimlidir. Sorumluluklarını sonuna kadar yerine getirir. Başarmak için elinden gelen tüm çabayı gösterir. Pratik olması nedeniyle olaylara anında müdahale edebilmektedir. Diğer bir taraftan alıngan bir yapısı vardır.Kolayca incinebilir ve darıldığı kişiyi hemen affedemez. Kindar değildir fakat hemen de unutamaz. Zeki başak burcu kadını sorunları en mantıklı şekilde çözüme ulaştırır. Adalet ve merhamet duygusu fazlasıyla gelişmiştir. İkili ilişkilerde sadık ve anlayışlı bir partner olur. Mükemmeliyetçidir ve ilişkisine sahip çıkar. Kendisine hayatı hoş bir biçimde sunan şefkatli ve sevecen bir erkekle ömrünün sonuna kadar mutlu olabilir. Çocukları sever ve en iyi biçimde eğitir. Hayatı kontrol edebilmek ona güven verir.

Başak burcu erkeği inatçı, titiz,detaycı ve mantıklı yapısıyla dikkat çeker. Hoş ve sevecen bir mizacı vardır. Daima bakımlı ve hoş görünmeye dikkat eder. Hırslı ve çalışkandır. Para konusunda tutumludur. Başak burcu erkeği çevresindeki olumsuzlukları sözünü sakınmadan tenkit edebilir. Eleştirmeyi sever. Fazlasıyla açık sözlüdür. Düşünceli olmasına rağmen hoşuna gitmeyen şeyleri direkt ve net olarak söyler ve kırıcı olabilir. Temizlik onun için çok önemlidir. Bazen aşırıya kaçacak derecede titiz olabilir. Neşeli ve canlı bir karakter sergiler. Sorunlarla kolaylıkla baş edebilir. Başarı onun için olmazsa olmazlardandır. Düzensizlik ve disiplinsizlikten hoşlanmaz.Her şeyin yerli yerinde olmasından haz duyar. Başak burcu erkeği karşı cinste nezaket ve kibarlığa en az temizlik kadar önem verir. Aşık olmaktan korkar, fakat sevdiği zaman da sadık bir erkek olur. Sevdiği kişiyle dost olabilmeyi ister. Evlilikte düşünceli ve saygılı bir eş olur. Çocuklara çok düşkün olmamakla beraber iyi ve sorumluluk sahibi bir baba olacaktır

Başak Burcuna Değerli Olduğunu Hissettirin

Sadece ona özel bir hediye yaptırmakla, başak burcu için en doğru hediye tercihini yapmış olacaksınız.

Analizcilik. Dostluk. Dikkat. Ustalık. Cana yakınlık. Temizlik. Titizlik. Alçak gönüllülük. Giyim merakı. Hesap kafası. Esprili konuşma. İyilik isteği.

Hastalık hastası. İşgüzar. Aceleci. Aşırı tenkitçi. Aşırı titiz. Kolay beğenmez. Geleneklere sıkı bağlı. Aşırı meraklı

Kaba güçten çok dayanma gücü ve sabır. Uzun mesafe gerektiren sporları seçmelisiniz. Maraton koşu, uzun yürüyüşler, kayak gibi.

Başak zeki, entelektüel, iletişimci, enerjik ve aynı zamanda üretici bir burçtur. Onun en son isteyeceği sırt üstü uzanarak hiç bir şey yapmadan geçireceği bir tatil olacaktır. Başak insanı hareket ve heyecan aramaktadır. Keşif ve araştırma duygusunu tatmin edeceği yeni yerler ona heyecan verir. Gideceği yer ile ilgili ne kadar çok bilgi toplayıp hazırlık yaparsa gittiği zaman o kadar çok mutlu olur. En uygun fiyatlı tur ve otelleri araştıracak, eğer yabancı bir ülkeye gidiyorsa o ülkenin dilini biraz öğrenecek, kültürü hakkında bilgi toplayacak, ön hazırlıkların hepsini eksiksiz yapacaktır. Başak insanı hayalini kurduğu uzak ülkelere gitmelidir. Hawai, Hindistan, Peru, Çin, ya da Afrika gibi. Sadece o ülkenin kültürünü, para birimini, geleneklerini öğrenmeye çalışmak bile endişe dolu Başak insanın kafasını meşgul ederek evinden ve işinden uzaklaştıracaktır. Gördükleri yerlerle ilgili detaylı, güvenilir bilgiler alabilmek için turları tercih eder. Sağlığına düşkün Başak burcu uzak ülkelere gidemiyorsa, yakınlardaki kaplıca, sağlık çiflikleri gibi yerlere giderek yenilenebilir. Buralarda egzersiz yapacak, doğa içinde yürüyecek, masaj, sauna, çamur, parafin maskeleri ile baştan aşağı temizlenecek, arınacak, dinlenecek ve kendini harika hissedecektir. Bu şekilde Başak insanı yavaşlayacak ve yerinde durabilecektir.

23 Ağustos - 22 Eylül aralığında bulunan başak burcu insanı virüsten, pislikten, mikroptan kısaca kendine hastalık geçirebilecek her türlü ortam ve şahıstan korkar. Gelişen olayların kontrolleri dışında olması onlara rahatsızlık verir. Bir diğer değişle titiz davranmayı seven bu burç kendi düşündüğü durumların dışında gerçekleşen her olaydan korkar.

Başak burcu objektif, entelektüel, zeki ve meraklı Merkür tarafından yönetilir.

Karın ve bağırsaklar

Hızlı

Kendiniz! Kendi kendinizin en büyük düşmanı olabilirsiniz, onun için sürekli endişelenmeyi bırakın.